30 Günde Kilo Vermek

30 Günde Kilo Vermek

30 Günde Kilo Vermek

30 günde kilo vermek mümkün müdür sorusu fazla kilosu olan ve kilo vermek isteyen kişilerin sorduğu en önemli sorular arasında yer almaktadır. Günümüzde pek çok kişinin çeşitli kilo problemleri nedeni ile 30 günde kilo vermek istemektedir. Şimdi gelin 30 günde hızlı bir şekilde kilo vermek için nelere dikkat etmeniz gerekentiğini aşağıdaki gibi inceleyelim.

30 Günde Nasıl Kilo Verilir?

 • 20:00’den sonra akşam yemeği yemekten kaçınmak ve öğleden sonra aktif olmak daha iyidir. Bu sayede yediğiniz yemeklerin sindirimi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
 • Sağlıklı atıştırmalıklar tercih edin. Öğünler arasında atıştırmalıklar iyidir. Ancak ara öğünler sağlıklı olmalıdır. Örneğin çerezler, fındık veya salatalar için ikame edilebilir. Kahve tüketimini minimuma indirmeniz tavsiye edilir.
 • Spor için vakit ayırın. Ağırlık çalışmak metabolizmanızı hızlandırmaktadır. Halter bu durumda faydalı ekipman olacaktır. Mevcut değilse, su veya kum şişeleri kullanılabilir. Bu tür egzersizler kalçaları ve karın kaslarını sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır.
 • Daha fazla yürüyüş yapın. Sabahları 45 dakika yürümek 160 kalori yakar. Tempolu yürüyüş, vücuttaki metabolik süreçleri hızlandırır. Bu da kilo kaybına katkıda bulunur. En sevdiğiniz müziğe yürümek daha iyidir. Çünkü iyi bir ruh hali ve olumlu duygular genel refahı iyileştirir.
 • Merdiven çıkın. Asansörden vazgeçen insanlar daha fazla kalori kaybeder. Zemin katta yaşayanlar, gün içinde özellikle 15 dakikalarını merdiven çıkış koşularına ayırabilirler. Çeşitli programlar ile egzersiz yapın. Günümüzde evde egzersiz yapmanıza yardımcı olacak birçok program ve özel olarak kaydedilmiş videolar vardır.

30 Günde Kilo Vermek İçin Nasıl Beslenmek Gerekir?

 • Daha fazla proteinli yiyecek yiyin. Yağsız et, yumurta, mercimek günlük diyete eklenmelidir.
 • Sağlıksız yiyecekleri ortadan kaldırın. Makarna ve beyaz ekmekten vazgeçmeniz gerekiyor. Kızarmış ve tütsülenmiş yiyecekler ve sokak yemekleri tüketilmemelidir.
 • Şekerden uzaklaşın. Kek, kurabiye, dondurma metabolizmayı azaltır. Tatlı yemek insanı halsizleştirir, içerde şişkinlik hissi yaratır. Yeşil çayı tercih edin. Bu içeceğin 3-4 fincanı metabolik süreçleri hızlandırabilir. Bu, egzersiz yaparken daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.
 • Günlük su alımını artırın. Günde yaklaşık 2 litre içmeniz gerekir. Su, toksinlerin vücudunu temizleyecektir. Yemekten kısa bir süre önce biraz sıvı içmek daha az yemenize yardımcı olacaktır. Yemekten hemen sonra bir bardak su içebilirsiniz. TV karşısında yemek yemeyin. Film veya TV şovları izlerken kendinizi kontrol etmek zordur. Biraz yemek yiyip yemeğinizin tadını çıkarmaya devam etmek için her lokmaya odaklanmanız gerekir.
 • Haftada bir sevdiğiniz şeyleri yiyin. Burada en çok dikkat edilmesi gereken unsur aşırı yememek.
 • Spor antrenmanından önce kahve için. İçecek şekersiz olmalıdır.
 • Uyku süresini artırın. Dinlenmiş bir vücudun kilo verme olasılığı daha yüksektir. Günde en az 8 saat uyumanız gerekir.
 • Diyet yapmayın. Sağlığın ve esenliğin korunması ancak eksiksiz bir diyetle mümkündür. Motive olun. Doğru motivasyon, hedefinize odaklanmanıza ve engellerle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Zayıflama Kampına Katılın

Zayıflama Kampı, bireylerin çok daha hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlayan bir kamptır. Zayıflama kampı ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kampımız Hakkında sıkca sorulan sorular (SSS), bilgi için zayıflama kampı sayfamıza bakabilirsiniz.

Zayıflama Kampı İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir ve kamp hakkında detaylı bilgilere yada rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sosyal Medya İnstagram adresimizden bizleri takip ederek yaptığımız çalışmaları görebilrisiniz. Zayıflama kampı instagram

En İyi Zayıflama Yöntemleri Makalemizi Blog Sayfamıza Bakabilirsiniz.

Comment 1

Write a comment